Alergia na prach u detí aj v tehotenstve. Čo ju spôsobuje?

Jedno z najkrajších období v živote ženy môže znepríjemniť práve nežiadaná alergia. Či už ste na sebe precitlivenosť na prach spozorovali v tehotenstve alebo už skôr, o liečbe sa poraďte s vaším lekárom. V tomto období sa neodporúčajú klasické lieky na alergiu a na prach. Naopak, lekári zvyknú predpisovať najmä hypertonické a izotonické roztoky s obsahom soli.

Nezabudnite, že alergia na prach začína nanešťastie už  pri vnútromaternicovom vývine. Snažte sa preto chrániť seba aj bábätko. Pri upratovaní používajte rúška na tvár, ktoré zoženiete v lekárni, alebo upratovacie povinnosti načas prenechajte budúcemu oteckovi. V tehotenstve sa tiež rozhodne vyhýbajte fajčeniu, či už aktívnemu alebo pasívnemu, ktoré patrí medzi najčastejšie spúšťače alergických reakcií.

Alergia na prach

Alergia na prach u detí

Budí sa vaše dieťa uprostred noci alebo nad ránom s dusivým kašľom? Zostáva často doma s nádchou? Možno sa uňho prejavuje alergia na prach a roztoče. Určite nevynechajte návštevu lekára, ktorý vám predpíše lieky na alergiu a dá vhodné odporúčania.

Niekoľko opatrení však môžete urobiť už doma. Odstráňte všetky plyšové hračky a ponechajte len tie, ktoré majú umývateľný povrch. Vankúše a prikrývky s husím perím sú nevhodné. Naopak, zvoľte tie, ktoré sú určené pre alergikov.

Matrace, posteľnú bielizeň a ďalšie príslušenstvo je potrebné pravidelne prášiť a prať. Samotné roztoče to stopercentne nezničí, zabránite však ich ďalšiemu rozmnožovaniu. Zbavte sa kobercov, pravidelne prášte deky, častejšie vysávajte a umývajte podlahu.

Alergia na prach u detí aj v tehotenstve. Čo ju spôsobuje?
5 (100%) 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *