Zväčšenie pŕs kyselinou hyalurónovou

Pri súčasnom rastúcom záujme o vylepšenie ženských kriviek a postavy je použitie kyseliny hyalurónovej na zväčšenie prsníkov relatívne príjemným kompromisom oproti chirurgickému postupu s použitím implantátov.

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou spojiva ľudského organizmu. Kyselina, ktorá sa podáva injekčne vo forme gélu, nie je živočíšneho ani ľudského pôvodu, ale vyrába sa biotechnologicky v laboratóriu. To však nič nemení na jej vlastnostiach. Vo svete aj na Slovensku sa používa sa pod názvom Macrolane, ktorý bol ako prvý uvedený na trh vo Švédsku a Veľkej Británii v roku 2008.

Ide o injekčné podanie gélu bez použitia celkovej anestézie. Kyselina sa pod lokálnou anestéziou aplikuje na vopred vyznačené miesta a výsledkom je zväčšenie prsníkov o jednu, maximálne dve veľkosti. Vzhľadom na to, že v organizme sa nachádza enzým rozkladajúci kyselinu hyalurónovú, efekt nie je trvalý, ale postupne výplne prirodzene ubúda. Viditeľné výsledky vydržia približne 18 mesiacov. Prsia vyzerajú prirodzene, sú príjemné na dotyk a výsledok sa dostaví bez chirurgického zákroku a rany.

Medzi vedľajšie účinky, ktoré sa môžu, ale nemusia vyskytnúť patria bolesť v mieste vpichu, citlivosť, začervenanie. Medzi neskoršie vedľajšie účinky patria hmatateľné zhluky tkaniva alebo zápal so začervenaním a bolesťou prsníka, ktorý nemáva vážnejšie dôsledky na zdravotný stav a zvyčajne spontánne alebo po podaní antibiotík odznie. Taktiež boli zaznamenané prípady postupného nerovnomerného vstrebávania sa gélu a teda nerovnaká veľkosť prsníkov.

Štúdie taktiež nepreukázali dlhodobé zmeny v tkanive prsnej žľazy na základe mamografických snímkov. Na druhej strane môžu nastať isté nezrovnalosti pri hodnotení výsledkov mamografie, pretože nie je zaužívaná jednotná dohoda, ako sa budú tieto výsledky lekármi hodnotiť. Môže sa teda stať, že výsledky vyšetrenia budú skreslené.

 

Cena

Cena takéhoto zákroku sa pohybuje medzi 2000-2500 eur a nie je problém vo väčšom meste nájsť kliniku estetickej medicíny.

 

Výhody:

+ bez potreby chirurgické zákroku a použitia celkovej anestézie

+ rýchly zákrok (cca 1 hodina), rýchly návrat do bežného života

+ látka telu prirodzená

+ prirodzenejší vzhľad prsníkov

 

Nevýhody:

– výsledok nie je trvalý

– zákrok poskytuje menej výrazné zväčšenie ako použitie implantátov

– možné problematické hodnotenie zobrazovacích vyšetrovacích metód (sonografia, mamografia)

– možné nežiaduce účinky, ako tvorba hrčiek, kalcifikátov, časom nerovnaká veľkosť prsníkov

– nedostatok informácii o efektoch v gravidite a pri dojčení

Zväčšenie pŕs kyselinou hyalurónovou
3.5 (70.42%) 48

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *