Zväčšenie pŕs vlastným tukom

Mnoho žien po celom svete zažíva komplexy z veľkosti svojich pŕs, ktoré nedosahujú taký tvar a objem, ako by si želali. Nedokážu sebavedomo vystupovať a majú pocit, že okolie tieto ich nedostatky neustále kritizuje. Pre ženy s malým poprsím tak bola navrhnutá nová metóda zväčšenia pŕs.  

Procedúra známa aj ako „štiepenie tuku“ používa tuk z ľudských stehien, brucha alebo zadku a vytvára z neho implantáty slúžiace na zväčšenie ženských pŕs. Metóda sa už aktívne vykonáva v USA i v Európe, no zatiaľ nie je bežne dostupná v Austrálií kvôli nízkemu záujmu zdravotných poisťovní finančne pokryť tento zákrok. Nápad na vytvorenie tohto procesu vyplynul z myšlienky, že ženy uprednostnia radšej použitie svojich vlastných tkanív ako neznámu syntetiku, pokiaľ sa dosiahne rovnaký výsledok.

„Táto procedúra má potenciál stať sa jednou z hlavných techník na kozmetické a rekonštrukčné operácie pŕs.“ Aj takto sa vyjadril doktor Graham Sellars – prezident Austrálskej spoločnosti plastických chirurgov.

Ako to prebieha?

Prvá fáza celej procedúry zvyčajne vyžaduje, aby pacientka nosila predpísanú podprsenku po dobu 1 mesiaca – niekoľko hodín denne. Táto špeciálna podprsenka má tzv. sacie zariadenie, ktoré pomáha rozšíriť prsia. Po mesiaci nasleduje liposukcia, ktorá sa vykonáva v lokálnej anamnéze, kedy sa odstráni tuk z niektorej časti tela (najčastejšie zadok, brucho, stehná) a prečistený sa vloží do prsníkov.

Po operácií sa musí znova nosiť špeciálna podprsenka po dobu 1 týždňa alebo aj viac v závislosti od typu poprsia.

Aké sú prínosy a riziká daného zákroku?

V prípade, že je transplantácia úspešná, tukové implantáty sú prirodzenejšie na pohľad i dotyk a vydržia dlhšie ako silikónové. Silikónový implantát je nutné po istom čase vybrať von, zatiaľ čo tukové tkanivá môžu vydržať v poprsí do konca života.

Negatívom je, že silikóny sa chirurgicky transplantujú za jeden až jeden a pol hodiny, transplantácia tukových tkanív do poprsia môže trvať až dvakrát toľko času. Nehovoriac o tom, že samotný zákrok „štiepenia tuku“ je aj finančne náročný.

Procedúra sa neodporúča najmä chudým ženám, ktoré majú príliš málo telesného tuku a tak by nebolo vhodného z neho nadbytočne odoberať.

Aké je cenové rozpätie tejto procedúry?

Cena zákroku sa pohybuje v rôznych intervaloch v závislosti od samotného lekára alebo kliniky, kde sa vykonáva daná procedúra. Suma, ktorú možno odhadovať pri tejto metóde zväčšenia pŕs, sa pohybuje od 1500 eur do 5000 eur.

Zväčšenie pŕs vlastným tukom
3.9 (77.27%) 22

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *