Prirodzené zväčšenie pŕs

Zväčšenie prsníkov bez plastiky je možné aj prirodzene, bez nutnosti chirurgického alebo iného invazívneho zásahu zvonka. Na druhú stranu treba povedať, že práve chirurgický zákrok z kategórie plastickej a estetickej chirurgie prináša okamžitý výsledok a je takto možné zväčšiť prsníky aj o niekoľko čísel. Ktorá žena však nechce podstúpiť rôzne riziká spojené s takýmto výkonom alebo chce zväčšenie pŕs prirodzeným spôsobom a prírodne, môže vyskúšať aj alternatívy.

Zväčšenie prsníkov na prírodnej báze

Najčastejšie sa skúša použitie rôznych prírodných prostriedkov. V tomto prípade je možné prirodzené zväčšenie pŕs bez plastiky dosiahnuť napríklad cez zvýšenie hladiny hormónov, najmä cez zvýšenie hladiny estrogénu alebo rastového hormónu. Kým rastový hormón pôsobí všeobecne na všetky tkanivá, estrogén zodpovedá najmä za zväčšenie prsníkov konkrétne a tiež podporuje aj činnosť prsnej žľazy. Estrogén obsahuje viacero potravín a je možné ho zakúpiť aj cez špeciálne tabletky.

Existujú totiž tzv. tabletky na zväčšenie pŕs, ktoré obsahujú prírodné zložky a výťažky z rôznych rastlín, ktoré slúžia ako fytoestrogény. Ide o prírodnú náhradu za klasický ženský hormón estrogén, pričom táto náhrada stimuluje zároveň aj jeho ďalšiu produkciu v organizme. Vďaka zvýšeniu hladiny je možné obnoviť rast prsníkov a prirodzené zväčšenie prsníkov. Každá žena však môže mať individuálne skúsenosti s podobnými prípravkami, takže najlepšie je nájsť si nejaké internetové fórum a diskusie a zistiť si o konkrétnej značke čo najviac.

 

 • Alternatívou k tomuto je upraviť stravovanie a to tak, že žena bude prijímať viac potravín podporujúcich tvorbu estrogénu alebo regulujúcich tvorbu testosterónu, ktorý prirodzené zväčšenie pŕs a poprsia brzdí
 • V tomto prípade sa odporúča najmä rôzne ovocie a zelenina, ale aj ľanové a sezamové semienka, mliečne výrobky a olivový olej
 • Zo zeleniny a ovocia na zväčšenie pŕs prirodzenou cestou najviac pomáhajú mrkva, jablká, čerešne, uhorka, papája alebo rajčiny
 • Taktiež sója a sójové výrobky, ako napríklad mlieko, sú známe podporou rastu prsníkov

 

Zväčšenie prsníkov cvičením

Okrem toho je možné dosiahnuť spevnenie a zväčšenie pŕs prirodzenou metódou aj cez cvičenie. V tomto prípade ale tiež platí, že nejde o žiaden zázračný recept, ktorý by mohol sám o sebe fungovať, na druhú stranu, je to podporný spôsob pre každú ženu, ktorá má problém napríklad so začínajúcim ochabovaním prsníkov. Cvičenie je základom pre spevnenie poprsia napríklad aj po kojení a dojčení, prípadne po viacnásobnom pôrode, ktorý dá organizmu zabrať.

Čo sa týka cvičenia, treba rozlišovať prirodzený pohyb a cielené cvičenie. Všeobecne na organizmus je dobrý beh a pravidelná chôdza, v rámci týchto činností zas konkrétne na prsia pomáha plávanie, ktoré spevňuje a posilňuje prsné svaly, čo pomáha ich formovaniu a optickému zväčšeniu prsníkov. Všeobecne cvičenie je dôležité aj na predchádzanie obezity, ktorá je jedným z faktorov spôsobujúcich ochabnutie prsníkov u žien. Samozrejme, prirodzené ochabnutie starnutím je normálne, na toto neexistuje žiaden účinný domáci recept.

Na rast pŕs ale najmä na podporu ich pevnosti sa využívajú najmä:

 1. Kľuky v ľahu
 2. Kľuky oproti stene
 3. Cvičenie s predpažovaním alebo upažovaním s jednoručnými činkami
 4. Cvičenie s vlastnou váhou, napríklad na ramená a prsia pomocou lavičky
 5. Cvičenie s tlakom rúk oproti sebe smerom s dlaňami
 6. Cvičenie s tlakom rúk oproti sebe smerom s dlaňami, medzi ktorými je loptička

V prípade cvičenia je ale nutné počítať, že nejde o žiadne rýchle cviky ani univerzálny recept, pretože záleží od každej situácie zvlášť, napríklad aj od začínajúcej štartovej „čiary“ danej ženy. Vo všeobecnosti ale cvičenie pomáha aj proti obezite a zlepšuje celkovo svalovú hmotu, takže cielené cvičenie na prsné partie pomáha posilniť prsné svaly a lepšie ich vytvarovať.

 

Skúste na to ísť aj bylinkami alebo vitamínmi

Poslednou prirodzenou možnosťou, ako sa dá pomôcť rastu alebo spevneniu prsníkov, sú bylinky a vitamíny. Existujú viaceré babské rady a domáce recepty na rozličné druhy byliek, ktoré pomáhajú na rast pŕs, ale v tomto prípade existuje už toľko mýtov, že je najlepšie si spraviť stručný prehľad bylín, ktoré sa naozaj dlhodobo využívajú v rôznych prípravkoch ale aj prirodzenej forme. Môže ísť o rôzne rastliny, ktoré majú ale spoločné to, že obsahujú látky podporujúce hormonálnu hladinu estrogénu v ženskom organizme.

Najčastejšie využívané rastliny a byliny na prirodzené zväčšenie pŕs a ich posilnenie:

 • Fenikel
 • Senovka grécka
 • Sladký zemiak
 • SawPalmetto
 • Divoký yam
 • DongQuai
 • Damiana
 • Benedikt lekársky
 • Srdcovník obyčajný
 • Kvet chmeľu
 • Ovsík obyčajný
 • Púpava

 

Najviac využívané sú štyri z nich. Fenikel sa už dlhé stáročia používa na podporu produkcie mlieka počas dojčenia a taktiež aj na podporu rastu a spevnenia prsníkov, pretože obsahuje estrogénne látky, ktoré pomáhajú rastu prsníkov. Senovka grécka je tiež dlhšie známa a jej semená obsahujú diosgenín a fytoestrogény, čo má spolu mastogenický efekt.

SawPalmetto pochádza z amerického kontinentu a bolo známe už počas civilizácie Mayov ako afrodiziakum a na liečenie potencie u mužov. Zároveň obsahuje viaceré fyto živiny a látky podporujúce väčšiu pevnosť prsníkov. Sladký zemiak je zas bylinka, ktorá je obsiahnutá v tabletkách podporujúcich zväčšenie poprsia. Netreba tiež zabúdať na rôzne výživové doplnky s vitamínmi A, E a C, ktoré majú tiež priaznivý efekt pre posilnenie a rast svalového tkaniva ako takého a tiež sú dôležité pre pokožku a jej zdravý charakter.

Prirodzené zväčšenie pŕs
4.2 (83.68%) 38

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *